הימים שאחרי משבר הקורונה

כפי המסתמן, נראה שמשבר הקורונה בדעיכה איטית. אמנם עדיין אין חזרה מלאה לשגרה, אבל בכל זאת, האווירה מתחילה להירגע, והלחץ יורד.

אמנם במישור הכלכלי, נראה כי יקח עוד זמן עד שהמשק ישתקם וישוב לעצמו, בגלל סיבות רבות. עסקים רבים נפגעו קשות מהמשבר, ורבים צמצמו במספר העובדים. חלק מהם גילו כי יכולים להפעיל את העסק עם פחות עובדים ולהקטין עלויות. ענפים רבים טרם שבו לפעילות, כמו ענף המלונאות, התיירות ועוד, ועובדים רבים עדיין בחל"ת.

כל זה הביא למצב בו אזרחים רבים מחוסרי עבודה כעת, ואינם יודעים מה יהיה עתידם הכלכלי. זו בהחלט סיבה שהם פוחדים להיכנס כעת לעסקאות של רכישת בית ולקיחת הלוואות כשהם לא יודעים מאיפה יוכלו לשלם.

אך למרות הכל, הרצון והצורך לשוב לשגרה חזקים תמיד, וכבר רואים עובדים רבים שחזרו כבר לעבודה סדירה. אזרחים רבים שהיו בתהליכי רכישת דירות, והקפיאו הכל, כעת מתחילים להתקדם בעסקאות.

אז כדאי להבהיר כמה דברים:

1. נכון להיום גם הבנקים עדיין לא חזרו לתפקוד מלא, יש בנקאים שעובדים מהבית, ולכן חסר כוח אדם.

ניתן להיכנס לבנק רק עם תור מראש, ויש עומס גדול.

2. חשוב מאוד לדעת שהבנקים מאוד נזהרים במתן אשראי במשכנתאות וגם בהלוואות, וגם יש הבדלים שונים בין הבנקים איך בוחנים את תקופת החל"ת.

אתן כמה דוגמאות:

יש בנקים שדורשים ותק מסוים כדי להתחשב בהכנסה של אדם שנמצא בחל"ת, שאז צפי החזרה שלו ודאי יותר.

רוב הבנקים דורשים גם אישור חזרה לעבודה, ובלי אישור לא מוכנים להתייחס להכנסות.

סוג העיסוק הוא גם גורם מאוד משמעותי לאישור אשראי בתקופה הזאת, ותלוי מאוד אם אתם עובדים בענף שכבר חוזר לעבודה, או בענף שאין לדעת מתי יחזור לעבודה סדירה.

לכן כעת קשה יותר לקבל אישורים, וצריך לדעת לאיזה בנק לגשת כדי לקבל אישור.

3. ריביות: בחודשיים האחרונים, הריביות היו גבוהות מאוד בגלל חוסר הידיעה והחשש מפני העתיד. אבל כעת, הריביות ירדו ברוב הבנקים וחזרו לכפי שהיו לפני משבר הקורונה.

אישורי ריביות שהוצאתי לאחרונה נמוכים מאוד!

4. מחירי הדירות: רבים חשבו שבעקבות הקורונה ירדו מחירי הדירות, אם בשל המשק שנכנס להקפאה, ואם בגלל שתושבי חו"ל יחששו לקנות דירות בארץ. אני סברתי מלכתחילה, שהתוצאה תהיה הפוכה והמחירים רק יעלו. הציבור ממשיך להשקיע באפיק הנדל"ן הבטוח, וגם ניכרת מגמה של עליית יהודים לארץ. רבים החליטו לאחר התפרצות המגפה לעלות לישראל הבטוחה יותר, ושערך חיי אדם חשוב בה יותר מבכל מקום אחר בעולם.

5. מיחזור משכנתא: בזמן הנוכחי, הלקוחות מקבלים משכנתאות טובות מאוד ואפילו נמוכות מאוד. כך שכדאי ומומלץ מאוד לבדוק כעת גם את האפשרות של מיחזור משכנתא, וכך לחסוך הרבה מאוד כסף (עד מאות אלפי שקלים!)

בתקופה זאת חשוב לדעת יותר מתמיד – לפני שנגשים לעסקה, לא חותמים בלי אישור עקרוני לפחות מבנק אחד.

ובתקופה זו עוד יותר חשוב וברור עד כמה יועץ משכנתאות מקצועי וטוב יכול להציל לכם את הכסף, ויוכל למרות הקושי של ההתנהלות בתקופה זו – לאשר ולתפעל לכם את תיק המשכנתא.

בתפילה לבשורות טובות, ובתקוה שלא נשוב עוד למצבים שכאלו.

לקבלת ייעוץ וליווי בתהליך המשכנתא

מליה וינשטוק –   MV משכנתאות

חברה בהתאחדות יועצי המשכנתאות

058-7431553

054-8431553

 

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

איך למכור דירה

כך תוציאו את הדירה שלכם לשוק – 10 הדיברות.

לפני שאתם בכלל מוציאים את הדירה שלכם למכירה, חשוב מאוד שתחליטו ותבינו שזה מה שאתם רוצים לעשות, זאת בכדי שלא יצא מצב שאתם מפרסמים ואז מפסיקים את הפרסום, הקונים שמחפשים דירות בשוק רואים את זה וזה לא נראה טוב, מה שעלול לפגוע בערך הדירה…

Open chat