מתווך דואג לאינטרסים שלך?

מכירים את זה שמתווך מגיע לדירה ומסביר לבעל הבית (למוכר) איך הוא הולך לשווק ולמכור לו את הבית, ולייצג אותו בכל תהליך מכירת הדירה, ונלחם בשבילו כדי להביא לו את המחיר הטוב ביותר?

אבל מה קורה כאשר המתווך מביא לקוח שלו לקניית הדירה, וגם לו הוא הבטיח שילחם בשבילו ויביא לו מחיר טוב!? יש כאן ניגוד אינטרסים וקשה באמת להביא לכל צד את מבוקשו.

בהחלט, תפקיד המתווך שמייצג מוכר, לשווק בצורה חכמה ולנסות להביא למכור את הלקוח שישלם על הבית את המחיר הטוב, לפעמים זה לקוח שמחפש דווקא באזור מסוים ומוכן לשלם יותר, או שזה לקוח שחשוב לו דברים מסוימים שיש בדירה הספציפית הזו.

ברוב המקרים הרי את המוכר לא כל כך מעניין הדירה, אלא את המחיר שיקבל (אופן התשלום והפינוי), לקוח שקונה דירה בדרך כלל מעניין אותו דברים נוספים חוץ ממחיר הדירה (אלא א"כ זה משקיע), מיקום, שכנים, קהילה משפחה וכדו'.

אבל מה לעשות כשאנחנו באים לייצג את שתי הצדדים אנו מגיעים פעמים רבות למצב שאנחנו באמת מתקשים בלספק לשני הצדדים את הסחורה, הקונה מצד אחד מבקש לקבל את המחיר הזול ביותר, ומנגד המוכר מבקש לקבל את המחיר המירבי של הדירה (ושניהם משלמים למתווך!!), ואז מה עושים??

אז רציתי לספר לכם על שיטה שאני עובד איתה כבר תקופה (וככה אנחנו עובדים במשרד), שיטה מאוד יעילה ופוטרת הרבה בעיות מהסוג הזה. ונותנת מענה רחב גם למוכרי הדירות וגם לקונים.

סוכן מוכרים – סוכן קונים

מה זה אומר?

כשחותמים חוזה (בין לקניית נכס או כל עסקה המעורבים בה שני צדדים ויותר) מקובל שלכל צד בעסקה יש עו"ד שמייצג אותו, כל עו"ד דואג לאינטרס של הצד שהוא מייצג, ובשעת הצורך גם נלחם בשביל הלקוח שלו לשנות מהלכים בעסקה.

כך בדיוק זה עובד גם בתיווך, לכל צד בכל עסקה ללא יוצא מן הכלל יש מתווך שמייצג אותו לאורך כל התהליך, כך שבאמת אין ניגוד אינטרסים וניתן לנהל מו"מ הוגן, ערך נוסף מקבל המוכר שיש 2 אנשים שעובדים למכור את הבית.

המתווך שהוא 'סוכן מוכרים' מגייס את הדירה דואג לפרסום מסיבי שלה, ודואג שכל המתווכים שעובדים באזור יביאו לקוחות, ומטפל בכל ענייני הדירה (משפטיים וכדו'), במילה אחת 'משווק'.

ובשעת המו"מ הוא מייצג אך ורק את המוכר!

לעומתו המתווך שהוא 'סוכן הקונים' דואג להביא בפועל את הקונים לדירה (לעבור על הפניות שמגיעות למשרד, לקוחות ישנים), ודואג ללקוח לעסקה טובה מנכסים המטופלים במשרד ומחוצה לו, כולל ליווי מלא בכל תהליך רכישת הדירה ( ניהול מו"מ, פינוי, תנאי תשלום, הפניה ליעוץ משכנתא, עו"ד).

ככה ניתן לייצג 2 צדדים בצורה בטוחה ולהביא עסקה מושלמת ומרוצה לכל הצדדים ללא ניגוד אינטרסים כלל,

המלצה שלי: מתווכים במשרד? תנסו את זה.

מוכרים דירה? לכו על חברה שעובדת ככה!!

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אז בשביל מה צריך יועץ נדל"ן מקצועי?

עסקת נדל"ן אינה דבר של מה בכך. רבים מגלים זאת רק לאחר שביצעו לא מעט טעויות במהלך העסקה, עובדה שעולה בסופו של דבר לא מעט כסף, עצבים וזמן מיותר למבצעי העסקה.

כוח הקנייה של הצרכן החרדי

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.
הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

Open chat