משא ומתן – בכל דבר בחיים

שלום וברכה!

קוראים לי בצלאל אזרק ממשרד התיווך "אליעזר נכסים".

רציתי לדבר על נושא חשוב מאוד שנפגשים בו בכל תהליך בחיים – "משא ומתן".

אנחנו עושים משא ומתן על כל דבר. אם זה עם עצמנו, האם זה יתאים לי או לא? האם לקנות עכשיו או אחר כך? אם זה בעבודה, נפגש מחר בבוקר או היום בערב? ואפילו עם הילדים שלנו… להביא להם את הממתק עכשיו או לא? ולחנך אותו להבין שאם הוא משתולל… זה לא מה שיעזור לו ואנחנו לא נכנעים לזה…

אבל יש מקום שמשא ומתן הוא כלי חשוב ועיקרי (!) שצריך להפקיד אותו בידיים של איש מקצוע.

למשל, במכירת דירה או בקנית דירה. הרבה מהמקרים הלקוח נותן הצעת מחיר ואז מגיע שלב המשא ומתן. בשלב הזה הרבה עסקאות נופלות, כי הבעלים לא יודע בדיוק כמה הקונה מוכן לעלות במחיר, ואילו הקונה לא יודע כמה גמיש המוכר, וכל אחד מהם נתקע בעמדתו ואין עסקה. אבל כשיש מתווך באמצע (באנגלית הוא נקרא "middleman" שבתרגום חופשי זה איש האמצע) הוא לא מכניס רגשות לתהליך שבוודאי קיימות אצל המוכר והקונה, אם זה אצל המוכר שגר בדירה הרבה שנים ובטוח שהדירה שלו הכי טובה בשוק… אבל הוא לא יודע כל מה שבפועל קורה בשוק, ואם זה הקונה שכן ראה עוד דירות ומבחינתו מה שהוא הציע זה הכי טוב.

כמו כן, המתווך יכול לקדם לסגירת עסקה גם במקרים שנראה שאין מה לעשות, כי עסקה מורכבת מכמה דברים חוץ ממחיר סופי ועל זה נדבר בהמשך.

הנה דוגמא שקרתה לי, הייתי השבוע עם לקוחות שהציעו הצעת מחיר לדירה שהראתי להם, ואז הם החליטו לעקוף אותי ולדבר עם בעלי הדירה ישירות. ופה קרתה הטעות שלהם, מכיוון שהם לא ידעו מה השיקולים של המוכרים – הם גרמו לעסקה להתקע, וזה בכלל לא היה על המחיר (שעליו הם הסכימו) אלא על נושאים אחרים… והם יודעים שחבל להם כי הדירה מעולה להם והם אוהבים אותה. לכן, אם פניתם למתווך שימכור לכם את הבית או ימצא לכם דירה – תנו לו לעשות את העבודה! יש לו ניסיון, והוא עושה את זה כל יום עד שב"ה מגיעים לעסקה מוצלחת.

חושבים למכור או לקנות נכס?

צרו קשר:

בצלאל אזרק ממשרד "אליעזר נכסים"

0583200335

או בהודעה ישירה לווצאפ

https://bit.ly/2BW4QZ9

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אנרגיה חיובית

בשיחה עם מוכר נכס שאני עוקב אחריו כבר זמן ממושך הוא אמר לי את המשפט הבא: אני, נמאס לי. הראשון שיבוא ויתן הצעה אני מוכר לו! כבר שנה אני מפרסם אותה!

מגלים את הבית מחדש

בעידן שלנו אנו רוכשים המון, ויש לכולנו בלי סוף חפצים, והבתים אינם גדולים דיים לשפע המוצרים. מצד שני אנחנו אוהבים מראה מאד נקי ומסודר.

קבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?

זה כבר הבנק השלישי שהגעת אליו, ושוב קיבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?
זה בדיוק מה שקרה גם לישראל ומיכל, זוג נשוי טרי שרצו לקנות את הבית הראשון שלהם, ואחריי התרוצצויות בין בנקים, הם פנו אליי מיואשים.
הם כבר כמעט ויתרו על קניית הבית, כי היו בטוחים שהם לא יוכלו להשיג משכנתא בריביות שפויות.

Open chat