מאמרים

איך למכור דירה

כך תוציאו את הדירה שלכם לשוק – 10 הדיברות.

לפני שאתם בכלל מוציאים את הדירה שלכם למכירה, חשוב מאוד שתחליטו ותבינו שזה מה שאתם רוצים לעשות, זאת בכדי שלא יצא מצב שאתם מפרסמים ואז מפסיקים את הפרסום, הקונים שמחפשים דירות בשוק רואים את זה וזה לא נראה טוב, מה שעלול לפגוע בערך הדירה…

קרא עוד »
חרדים

כוח הקנייה של הצרכן החרדי

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.
הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

קרא עוד »

מיקום מיקום מיקום

אומרים שעסק קם ונופל על שלושה דברים: לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן.
ואכן, בשאלת מיליון הדולר: איפה הכי נכון למקם את העסק שלי?

קרא עוד »

מתווך דואג לאינטרסים שלך?

מכירים את זה שמתווך מגיע לדירה ומסביר לבעל הבית (למוכר) איך הוא הולך לשווק ולמכור לו את הבית, ולייצג אותו בכל תהליך מכירת הדירה, ונלחם בשבילו כדי להביא לו את המחיר הטוב ביותר?

קרא עוד »

השכרת נכס מגורים לעסק

קיימים עשרות אלפי דירות מגורים להשכרה במדינת ישראל החייבות דיווח לרשויות המס, הן באופן שוטף כהכנסה פירותית לפי פקודת מס הכנסה והן ביום המכירה – כהכנסה הונית, מכוח חוק מיסוי מקרקעין.

קרא עוד »

סוגיות משפטיות בעידן הקורונה

התפרצות הקורונה הולכת וגוברת וענף הבנייה הישראלי מצוי במגננה. מצד אחד הוא הוגדר, בצדק, כאחד מענפי המשק החיוניים, ומצד שני הוא נתון תחת חוסר וודאות המדיר שינה מעיניהם של אלפי דיירים ורוכשים…

קרא עוד »

מחירי שוק הנדל"ן vs קורונה

מה יקרה עם שוק הנדל"ן? האם מחירי הדירות ירדו? יעלו?
זה חלק מהשאלות שלא מפסיקים לשאול אותי בזמן האחרון.
מי שמכיר אותי יודע שיש לי הרבה תכונות טובות אבל לצערי, נבואה לא נמנית ביניהם…

קרא עוד »

הערת אזהרה – מה זה ולמה זה?

הערת אזהרה היא חלק חשוב מעין כמותו כאשר עוסקים במקרקעין ומשמשת חלק בלתי נפרד במסגרת של כל עסקת מקרקעין המבוצעת בישראל, החל מקניית דירה, רכישת בית, נטילת הלוואת משכנתא, ועוד.

קרא עוד »

גרירת משכנתא – מה זה?

גרירת משכנתא היא פעולה פיננסית די נפוצה בה לוקחים את יתרת המשכנתא שנשארה על הבית הנוכחי ועוד לא נפרעה, וגרירתה לנכס החדש אותו רוכשים. חובה לקבל אישור מהבנק למהלך ולדעת את כל הפרטים הרלוונטיים בנושא

קרא עוד »

סטנדרט ברוקר

במדינה של 9 מליון מתווכים, תבדקו שזה ברוקר.
כל משרד שהינו חבר ברוקר עומד בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים,
והעומדים בסטנדרט מקבלים את "תו איכות ברוקר" המבטיח שמדובר במשרד מקצועי ואיכותי.

קרא עוד »

כך נמנע מ'חתול בשק'.

בשעה טובה ומוצלחת מצאתם דירה שמוצאת חן בעיניכם הן מבחינת המחיר והן מבחינת הגודל והסביבה. מקסים! איזה כיף! לפניכם מספר טיפים לרכישה נבונה ולסדר במחשבה. בכדי שלא תיקנו חתול בשק מוצע לכם לבדוק היטב את הטעון והדרוש בדיקה.

קרא עוד »

אישור עקרוני למשכנתא

לחסוך בראש שקט! רוכש דירה? משפץ? בונה? רוצה לקנות נכס להשקעה? עוזר לילד בקניית דירה? כיום בלתי אפשרי לבצע את כל זה בלי לקחת משכנתא מהבנק. לקחת משכנתא זה לא דבר פשוט. היא הולכת ללוות אותך לאורך שנים רבות… זה אחד הדברים המורכבים שצריכים לגשת אליהם ברצינות ובבדיקה מעמיקה לפני לקיחתה.

קרא עוד »

טיפים לשכירות נבונה

בהמשך למאמר שפורסם אודות התיקון לחוק השכירות והשאילה והטיפים שניתנו ברצוני לתת מספר טיפים נוספים לבעלי דירות המעוניינים להשכיר את הנכס שלהם.

קרא עוד »