מאמרים

זהירות טרם ביצוע עבודות שיפוצים

ישנם הרבה בעלי נכסים שמבקשים להשביח את הנכס שלהם. הם פונים אליי בעיקר לאחר מעשה. כלומר, לאחר שקרה כבר משהו שהם לא מרוצים או הקבלן עזב אותם באמצע בנייה עם חומרים באוויר. ועוד כגון על זה הדרך.

קרא עוד »

סודות לתכנון הבית

מכירים את זה שלא נח לעבוד במטבח? שהדברים שאנחנו משתמשים בהם ביום יום לא נגישים?
שלא נח לבשל ולארח? קניתם דירה ויש בה מטבח קבלן שבכלל לא מתאים לכם ולאורח החיים
שלכם? שהמצקת הגבוהה נתקעת במגירה ואי אפשר לפתוח אותה? אם כן – המדריך הזה הוא
בשבילכם!

קרא עוד »

עליית מס הרכישה

שר האוצר הציג את "תוכנית הדיור הממשלתית". כאשר אחד הצעדים הדרמטיים בתוכנית הוא העלאת מס רכישה על משקיעים ל-8% במקום מס התחלתי של 5% ממחיר הדירה כפי שהיה עד כה בהוראת שעה. המהלך צפוי לעבור בחקיקת בזק בשבוע זה וזאת על מנת למנוע התנפלות שתגרור העלאת מחירים בשוק.

קרא עוד »

האי

בשנים האחרונות תפס טרנד האי מקום מרכזי מאד בתכנון מטבחים.
הוא יוצר חיבור במרחב הציבורי בין המטבח לסלון ופינת הישיבה
באי אפשר לשלב כירה, כיור ועוד הרבה אחסנה או להשאיר פנוי כבר ישיבה

קרא עוד »

איך לחסוך בתשלום מס רכישה

בני זוג שלאחד מהם דירה מלפני הנישואים יכולים לנצל סעיף המתיר להם לשלם מס רכישה בנפרד על דירתם.
למשרדי הגיע זוג לייעוץ טרם רכישת דירה.
מסתבר שלאישה דירה משלה טרום הנישואין ואילו כעת הם עומדים בפני רכישה נוספת של דירה לאחר הנישואין.

קרא עוד »

מגלים את הבית מחדש – חלק אחרון

מתחת למדרגות
אם יש לך, וילה, דופלקס, דירת גג, קוטג', חצי מדו משפחתי וכל כיוצ"ב המדרגות יהוו אלמנט משמעותי המקשר בין חללי הבית, המדרגות, יוצרות תחתיהן חלל ההולך וגובה. החלל אותו נרצה לנצל הוא החלל שמגובה סביר ועד לגובה של אדם מעבר לכך אפשר להנות ממנו כשטח פתוח

קרא עוד »

מה הקשר בין יין ומבנים?

כמו כול יין טוב שנבחן בבית היוצר שלו, בסוגי הענבים, באזור גידול הענבים המשמשים להפקתו, בטעם ובריח שנוצרו נותנים תוצאה שבגינה נקבע מחירו הבסיסי ומעמדו בשוק היין.

יין שנשמר ומוחזק לאורך זמן בתנאים נאותים שומר על ערכיו וחלקם אף משתבחים עם הזמן ומעלים את ערכו. לעומתו אותו יין שלא ישמר ויוחזק בתנאים טובים ייהפך לחומץ שלפעמים לא יהיה לו ביקוש וערכו הכספי ירד פלאים ואף ימחק.

קרא עוד »

מגלים את הבית מחדש

בעידן שלנו אנו רוכשים המון, ויש לכולנו בלי סוף חפצים. הבתים אינם גדולים דיים לשפע המוצרים. מצד שני אנחנו אוהבים מראה מאד נקי ומסודר, כי כאשר הבית נעים אז יש לנו סדר ורוגע בראש. כאשר אנחנו באות לתכנן בית נרצה לדעת על כל חפץ קטן או גדול

קרא עוד »

רכישה על הנייר / מעלות וחסרונות

לאחרונה מחירי הדירות על הנייר עולים באופן קיצוני בפרט באזור רמת בית שמש ד ונווה שמיר.
ברכישה על הנייר מדובר בקניית נכס למגורים בפרויקט המצוי בשלבי תכנון ועוד בטרם בנייתו.

קרא עוד »

טיפים למשא ומתן

5 טיפים למשא ומתן במכירת הבית שלכם. סיכמתם את רב הדברים? הכל מתאים לשני הצדדים? ופתאום גיליתם פרט שולי שלא הסתדרתם עליו?

קרא עוד »

מגלים את הבית מחדש

אחסון תחתון בשונה משטחים עליונים מתים נוצר מחוסר מחשבה ונוחות גישה ואת שטח זה נצל לאחסון המוצרים שאיננו נצרכים אליהם ברמה היומיומית.

קרא עוד »

חוסר תום לב בניהול משא ומתן

טרם החתימה על הסכם מכירת דירה מתנהל סביבו משא ומתן סביב מועדי תשלום – מועד מסירה ועוד דברים שנכללים בהסכם המכר / רכישה.
כלל חשוב הוא ניהולו של המשא-ומתן בדרך מקובלת ובתום-לב, מכיוון שאם לא נהגתם כך, עשוי בית המשפט להורות לכם לפצות את הצד השני על הנזק.

קרא עוד »

מגלים את הבית מחדש

בחודש שעבר דיברנו על החשיבות של ניצול שטחים לאחסנה, ה זכרנו אחסון עליון ואחסון נשלף, השבוע: אחסון תחתון – ספסל במטבח ובחדר המשחקים.

קרא עוד »

תשריט בית משותף – למה הוא נועד?

כל בניין הרשום כבית משותף בלשכת רישום המקרקעין, כולל חלוקה ברורה ומוגדרת לדירות (שכל אחת מהן רשומה על שם בעליה); לרכוש משותף, ולמקומות חניה ומחסנים אשר נרשמים בדרך כלל כהצמדות לדירות עצמן. כלומר, לחניה או למחסן יש אמנם סימון נפרד בתשריט הבית המשותף, אך הם מהווים חלק בלתי נפרד מהדירה מבחינה רישומית.

קרא עוד »

אנרגיה חיובית

בשיחה עם מוכר נכס שאני עוקב אחריו כבר זמן ממושך הוא אמר לי את המשפט הבא: אני, נמאס לי. הראשון שיבוא ויתן הצעה אני מוכר לו! כבר שנה אני מפרסם אותה!

קרא עוד »

מגלים את הבית מחדש

בעידן שלנו אנו רוכשים המון, ויש לכולנו בלי סוף חפצים, והבתים אינם גדולים דיים לשפע המוצרים. מצד שני אנחנו אוהבים מראה מאד נקי ומסודר.

קרא עוד »

תקנון / תשריט בית משותף?

בתקנון בית משותף:

1. חוק המקרקעין קובע כי בית משותף יתנהל על פי תקנון המסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת זכויותיהם וחובותיהם לגבי הבית המשותף.
2. תקנון הבית המשותף נקבע במקביל לרישום הבית בטאבו‮. בין היתר הוא קובע כי על בעלי הדירות בבית משותף יחולו הוראות "התקנון המצוי"

קרא עוד »

עיצוב המטבח אינו פוסח על חג הפסח

המטבח שלנו מכיל הרבה פונקציות מתועשות ומתקדמות ביותר. אותה פונקציה צריכה להיות מותאמת לשימוש בחגים ובשבתות ומבלי לפסוח על פסח. המוצרים המודרניים משוכללים מאוד, ובעלי מורכבות לשימוש בפסח, אם לא נחשוב על זה מראש.

קרא עוד »

ניהול נכסים

מי מאיתנו לא היה רוצה שתהיה ברשותו דירה אותה יוכל להשכיר וליהנות מהרווחים, מתוך האמונה שזו הדרך הנוחה לגרוף רווחים בטוחים ללא מאמץ? זה לא שאנחנו טוענים שדירה להשכרה זה רע, אבל כבעלי דירה, כדי להפיק רווח, צריך בהחלט להשקיע מאמצים ועבודה, ולפעמים זה גם כרוך בכאב ראש לא קטן והתרוצצויות רבות ומתישות, אבל יש פתרון.

קרא עוד »

פריים פלוס-מינוס (2)

אם הבנק מוכן לפצל את השני שליש פריים {בינתיים לא כל הבנקים מוכנים לפצל} והפיצול יהיה כך: שליש אחד יהיה פריים מינוס, ושליש שני יהיה פריים פלוס. ואם הלקוח הוא חזק מבחינה כלכלית ויכול למחזר אחרי זה את המשכנתא שקיבל, אז אם ה"רבית פריים" תעלה {ויכול להיות שזה יעלה}, הוא יוכל למחזר ויתנו לו תנאים טובים.

קרא עוד »

פריים פלוס-מינוס (1)

לפני כמה שבועות יצאה הוראה חדשה מבנק ישראל, שמסירה את ההגבלה על ריבית הפריים. מהר מאוד התפשטה השמועה שהנה נפתח עידן חדש, ומחירי הריביות משתנים לטובה. האם זו המציאות בשטח? האם כדאי לכל מי שלוקח הלוואה לקחת שני שליש פריים? כדי להבין את זה יותר נפשט את מושג הפריים.

קרא עוד »

זהירות סכנה – ייעוד הנכס?

לכל נכס במדינת ישראל יש ייעוד. כגון, דירת מגורים, מחסן, חניה, מקלט, מסחר ועוד. את הייעוד ניתן לבדוק בנסח רישום וכן בתשריט בית משותף. כאשר אדם מסב נכס כגון מחסן למגורים הוא מבצע עבירה של שינוי ייעוד מקרקעין. במקרה כזה לא ניתן לקבל משכנתא על הנכס הנרכש וגם מס הרכישה שונה מדירת מגורים.

קרא עוד »

עיר העתיד

המרחק בין כביש 38 שמוביל לשכונות העיר בית שמש לבין הכניסה לעיר ירושלים הינו רבע שעה בלבד. כל מי שעובר בכביש 38 לא יכול להתעלם מתנופת הפיתוח והבנייה של השכונות החדשות בעיר בית שמש. כמות התושבים הגדולה טומנת בחובה הזדמנויות חדשות למשקיע העסקי, ולמי שרוצה לגור בשכונה חרדית מבוססת עם אוכלוסייה ברמה גבוהה, דירות גדולות ומפוארות, פארקים, ושטחי מסחר, והכל במרחק קצר מאוד מהבירה ירושלים ומהעיר בני ברק.

קרא עוד »

חלום מול מציאות

כשהגיע אליי, הרגשתי ולו לכמה דקות, איך ממתווך הפכתי לפסיכולוג. ישבנו דקות ארוכות לנתח את הצרכים שלו. מה הוא מחפש באמת, על מה הוא מוכן להתפשר, ועל מה בשום פנים ואופן לא.

קרא עוד »

win win

בדירה מושכרת שאני משווק קיבלנו הצעת מחיר – של 20,000 ₪ מתחת למחיר המבוקש.
כשהגשתי את ההצעה למוכרים הם ענו לי בשלילה ואולי קצת הרגישו נעלבים על שהיה לי את האומץ להגיש הצעה נמוכה ממה שהם מבקשים 'לא מוכנים לרדת שקל' חתמו – אין מצב!!

קרא עוד »

בניית תקציב

בניית התקציב לפני שאתם רוכשים דירה חדשה מקבלן.

החלטתם שאתם ׳הולכים על זה׳ ורוכשים דירה חדשה ברמה ד׳ או בכלל. הוצאתם אישור עקרוני מהבנק על גובה המשכנתא, ההורים כבר אמרו לכם מה הסכום שהם נותנים לכם, אתם יודעים בדיוק מה יש לכם בצד, אבל אז, לא פעם, אתם מגלים שישנן הוצאות שלא חלמתם עליהן.

קרא עוד »

מה ה'למה' שלכם?

כשהתעניינתי מה הם מתכוונים לקנות עם הכסף של המכירה – נפל דבר – הבנתי באותו הרגע שהם פשוט לא יודעים מה ה'למה' שלהם, אם יש כזה בכלל…

ואני מסביר – לפני שאתם רצים לפרסם את הדירה

קרא עוד »

מדוע המחירים ברמה ד׳ עולים כל כך?

מדוע המחירים ברמה ד׳ עולים כל כך?

אין יום שמישהו לא שוטח בפניי את השאלה הזאת בשיחת טלפון או בפגישה. האמת, ליבי איתם. המחירים אכן מתעדכנים כלפי מעלה ומידי שבוע ניתן לראות עליות מחירים בכל הפרויקטים השונים.

אתן כאן את התשובה הכי הגיונית, ולאחר מכן גם ארחיב ואסביר כיצד זה קורה ומה מיוחד ברמה ד׳.

קרא עוד »

זיכרון דברים

מה זה זיכרון דברים, והאם הוא מחייב כהסכם?
אתם עומדים לרכוש דירה – המוכרים רוצים לוודא שאתם רציניים וממליצים לכם על מנת שלא יראו את הדירה לרוכשים פוטנציאלים אחרים לחתום על זיכרון דברים.

קרא עוד »

מדוע אני צריך אותך כמתווך?

אם ננסה רגע לחשוב על השאלה, נבין מאד את הרציונל מנקודת המבט של הלקוח. מדובר בשירות שעולה לא מעט כסף, גם כך ההוצאות ברכישת דירה הן גדולות, לפחות בזה הוא יאמר לעצמו – חסכתי כמה אלפי שקלים.
האמת, על פניו ומבלי להתעמק, זה אכן שירות לא זול. זו הוצאה גדולה ולא תמיד מתחשק לשלם את זה אם אפשר לחסוך. אך בכל זאת נניח כאן כמה נקודות חשובות שמדגישות את הצורך בשירות שמציע המתווך

קרא עוד »

דירה טובה / דירה לא טובה

לא פעם אני נתקל במשפט הבא: "הדירה הזאת לא טובה, אני לא מעוניין לשמוע עליה".
כשאני נתקל במשפט הזה, אני מחלק את תשובתי לשתיים. יתכן שהדירה לא מתאימה לך, וזה לגיטימי. אבל זה לא הופך את הנכס ללא טוב או ללא מוצלח. ומדוע? משום שאין דבר כזה נכס טוב ולא טוב.
כמו בכל תחום ודבר בחיים, אין טוב ורע, אין שחור ולבן.

קרא עוד »

איזו דירה כדאי לקנות להשקעה?

אני נשאל לא פעם על ידי הלקוחות את אחת השאלות הכי נפוצות: איזו דירה כדאי לקנות להשקעה, האם את הדירות הקטנות או אולי הגדולות הן אלו שערכן ישתבח יותר עם השנים?התשובה לכך טמונה ברעיון הפשוט הבא: אילו דירות הן הנמכרות ביותר באזור. הדירות שנמכרות הכי הרבה ושהביקוש עליהן הוא הגבוה ביותר, הן הדירות שישתבחו ככל שיחלוף הזמן.

קרא עוד »

איך אנשים מחליטים על מחיר הדירה?

לפני עידן האינטרנט היו צריכים המוכרים לשים שלט על הדירה, לפרסם בעיתון מקומי (בתשלום),לעדכן את החברים והשכנים שהם רוצים למכור ו…..לחכות שיבואו לקוחות.
95 % מהמוכרים המפרסמים באמת רצו למכור, מה שנשמע ברור אבל חכו להמשך…

קרא עוד »

הזול = ביוקר?

הוא רוצה לרכוש דירה נוספת והוא מבקש לדעת כמה מס רכישה יהיה לו.

כעורך דין העוסק בתחום הנדל"ן שנים רבות – שמתי את משקפי הפסיכולוג לרגע ושאלתי אותו – מה מטרת הרכישה?
לשאלתי הוא השיב כי היות ולדירה שרכש מהקבלן הוא משלם רק בעוד 3 שנים את הסכום המירבי

קרא עוד »

מס רכישה – מה, כמה ולמה?

כל אדם אשר רוכש זכות במקרקעין מחוייב בתשלום מס רכישה ששיעוריו מחולקים למדרגות המתעדכנות אחת לשנה.
ישנם כאלו אשר זכאים להנחות במס אולם הם חריגים לכלל הרגיל ונדבר עליהם בהמשך.
על מנת לחשב כמה מס רכישה עליכם לשלם מומלץ להיעזר בסימולטור מס רכישה באתר רשות המיסים

קרא עוד »

משכנתה חדשה או שכירות

כל כך הרבה שיחות, "ויכוחים", טענות וחוות דעת שמעתי על השאלה החוזרת על עצמה כל כך הרבה פעמים, "מה עדיף לגור בשכירות או לקחת הלוואת משכנתה חדשה"?

בואו לשנייה אחת ונעשה סדר בדברים, מה שנכון עבורי לא בטוח נכון עבור מישהו אחר, ומה שטוב בשבילי לא בטוח טוב עבור מישהו אחר. הבחירה בין שכירות לרכישה ולקיחת משכנתה חדשה היא מאוד אינדיבידואלית לכל אדם ואדם.

קרא עוד »

"מאחורי הקלעים" של יחסי מתווך – עורך דין

כולכם יודעים פחות או יותר מה זה מתווך ומה זה עורך דין.
אבל רוב האנשים לא מכירים את ה"מאחורי הקלעים" של שלב סגירת העסקה, כששני המקצועות נפגשים.
רוב האנשים גם פחות מודעים עד כמה אופן היחסים בין שני המקצועות יכול לחולל פלאים עבור הלקוח, או להפך להסב לו נזקים…

אחרי שנים של סגירת עסקאות נדל"ן, אני יכול להעיד שהנושא הזה יכול לחרוץ גורלות, חד משמעית.

קרא עוד »
איך למכור דירה

כך תוציאו את הדירה שלכם לשוק – 10 הדיברות.

לפני שאתם בכלל מוציאים את הדירה שלכם למכירה, חשוב מאוד שתחליטו ותבינו שזה מה שאתם רוצים לעשות, זאת בכדי שלא יצא מצב שאתם מפרסמים ואז מפסיקים את הפרסום, הקונים שמחפשים דירות בשוק רואים את זה וזה לא נראה טוב, מה שעלול לפגוע בערך הדירה…

קרא עוד »
חרדים

כוח הקנייה של הצרכן החרדי

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.
הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

קרא עוד »

מיקום מיקום מיקום

אומרים שעסק קם ונופל על שלושה דברים: לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן.
ואכן, בשאלת מיליון הדולר: איפה הכי נכון למקם את העסק שלי?

קרא עוד »

הערת אזהרה – מה זה ולמה זה?

הערת אזהרה היא חלק חשוב מעין כמותו כאשר עוסקים במקרקעין ומשמשת חלק בלתי נפרד במסגרת של כל עסקת מקרקעין המבוצעת בישראל, החל מקניית דירה, רכישת בית, נטילת הלוואת משכנתא, ועוד.

קרא עוד »

גרירת משכנתא – מה זה?

גרירת משכנתא היא פעולה פיננסית די נפוצה בה לוקחים את יתרת המשכנתא שנשארה על הבית הנוכחי ועוד לא נפרעה, וגרירתה לנכס החדש אותו רוכשים. חובה לקבל אישור מהבנק למהלך ולדעת את כל הפרטים הרלוונטיים בנושא

קרא עוד »

סטנדרט ברוקר

במדינה של 9 מליון מתווכים, תבדקו שזה ברוקר.
כל משרד שהינו חבר ברוקר עומד בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים,
והעומדים בסטנדרט מקבלים את "תו איכות ברוקר" המבטיח שמדובר במשרד מקצועי ואיכותי.

קרא עוד »

כך נמנע מ'חתול בשק'.

בשעה טובה ומוצלחת מצאתם דירה שמוצאת חן בעיניכם הן מבחינת המחיר והן מבחינת הגודל והסביבה. מקסים! איזה כיף! לפניכם מספר טיפים לרכישה נבונה ולסדר במחשבה. בכדי שלא תיקנו חתול בשק מוצע לכם לבדוק היטב את הטעון והדרוש בדיקה.

קרא עוד »

אישור עקרוני למשכנתא

לחסוך בראש שקט! רוכש דירה? משפץ? בונה? רוצה לקנות נכס להשקעה? עוזר לילד בקניית דירה? כיום בלתי אפשרי לבצע את כל זה בלי לקחת משכנתא מהבנק. לקחת משכנתא זה לא דבר פשוט. היא הולכת ללוות אותך לאורך שנים רבות… זה אחד הדברים המורכבים שצריכים לגשת אליהם ברצינות ובבדיקה מעמיקה לפני לקיחתה.

קרא עוד »

טיפים לשכירות נבונה

בהמשך למאמר שפורסם אודות התיקון לחוק השכירות והשאילה והטיפים שניתנו ברצוני לתת מספר טיפים נוספים לבעלי דירות המעוניינים להשכיר את הנכס שלהם.

קרא עוד »
דילוג לתוכן