מהן הטעויות הנפוצות בלקיחת משכנתא?

 מהן הטעויות הנפוצות בלקיחת משכנתא?
1.מה ההצעה הטובה ביותר: האמת היא שכל אחד יכול לגשת לבנק או לכמה בנקים, לבקש משכנתא, ולנסות להשיג את הצעה טובה. אבל איך תדע שקיבלת את ההצעה הכי טובה?
2.תכנון נכון: פעמים רבות אנחנו נתקלים באנשים שלא ידעו לעשות תכנון נכון, והגיעו למצב שהמשכנתא חונקת אותם, או יותר גרוע לחדלות פירעון.
3.בחירת נכס: לפעמים אנחנו חולמים על נכס מסויים שלא בדיוק מתאים ליכולות הכלכליות שלנו, ומהר מאוד אנחנו יכולים להגיע לחדלות פירעון.
4.לסמוך על "היועץ בבנק": בבנק לא יושבים יועצים, אלא יושבים שם אנשי מכירות, שמייצגים אך ורק את האינטרס של מקום העבודה שלהם- הבנק. שם הם מתפרנסים ומתוגמלים לפי יעדים ורווחיות.
5.חוסר הבנה בסיסי בבניית תמהיל משכנתא נבון ונכון: כל לקוח צריך לבנות תמהיל שמתאים לו. ישנם כ-30 סוגי מסלולים שונים, וכל כך הרבה פרטים קטנים שרק בעל מקצוע מנוסה יעזור לכם לבנות אותו בתבונה. לפעמים שינוי בפרט קטן יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.
6.חוסר הבנה בכל מה שקשור לריביות: במקרה כזה קורה שהרבה לקוחות נופלים, מכיוון שחשבו שהם יודעים מה הריביות הכי טובות שהם יכולים לקבל.
7.ניהול משא ומתן מול הבנק: הפקידים בבנק עוברים הכשרות רבות בנושא ויודעים לזהות אצל כל לקוח מה הרווחיות המקסימלית שיכולים להוציא ממנו. כמו כן, הם מיומנים ועושים את זה כל יום כל היום (!) מול הלקוח, שאין לו מושג ועושה את הפעולה הזו פעם או פעמיים בחיים שלו.
8.התייעצות עם הסביבה הקרובה: להתייעץ עם חברים ומשפחה שאין להם מושג בתחום יכול בלי כוונה לגרום ליותר נזק מאשר תועלת.
המסקנה:

באירוע כלכלי כל כך גדול ומשמעותי בחייכם – החיסכון בכך שלא תיקחו יועץ משכנתא ותעשו הכל לבד – יכול לעלות לכם הרבה כסף…

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אז בשביל מה צריך יועץ נדל"ן מקצועי?

עסקת נדל"ן אינה דבר של מה בכך. רבים מגלים זאת רק לאחר שביצעו לא מעט טעויות במהלך העסקה, עובדה שעולה בסופו של דבר לא מעט כסף, עצבים וזמן מיותר למבצעי העסקה.

כוח הקנייה של הצרכן החרדי

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.
הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

Open chat