כך תוציאו את הדירה שלכם לשוק – 10 הדיברות.

החלטה אמיתית ושלימה:
לפני שאתם בכלל מוציאים את הדירה שלכם למכירה, חשוב מאוד שתחליטו ותבינו שזה מה שאתם רוצים לעשות, זאת בכדי שלא יצא מצב שאתם מפרסמים ואז מפסיקים את הפרסום, הקונים שמחפשים דירות בשוק רואים את זה וזה לא נראה טוב, מה שעלול לפגוע בערך הדירה.

קצת בירוקרטיה:
אחרי שהחלטתם ש'הולכים על זה' חשוב לארגן את כל הניירת והבירוקרטיה – לבדוק את מצב הרישום של הדירה, ושאין שעבודים והערות אזהרה. לבדוק כמה משכנתה יש על הדירה, לשמור טופס ארנונה, תוכניות וכו'

מציאת יתרונות:
שבו עם דף ועט (או מקלדת😊) ופשוט תרשמו בלי לחסוך בזמן ומקום את כל היתרונות שלדעתכם יש בנכס, כמו כן – דרך הרשימה תנסו להבין מי קהל היעד של הדירה, זוג צעיר אולי מבוגר, השתייכות לקהילה מסויימת וכו' הקפידו לרשום רק אמת.

התייעצות עם אנשי מקצוע:
מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהשוק המקומי – עורך דין שיעבור על כל הנושא המשפטי, מתווך שיתן לכם רקע על מצב השוק, נכסים דומים – 'מתחרים' שלכם, תמחור נכון וצורות שיווק מותאמות לדירה שלכם.

תמחור:
תמחור נכון בשלב הראשוני הוא קריטי – דירה שמפורסמת במחיר יקר לרוב לא תקבל פניות מכל הקונים בשוק, חלק מהקונים פשוט 'יסננו' את הפרסום שלכם בגלל מחיר גבוה, מה שיגרום לדירה שלכם להישאר הרבה זמן בשוק – זה לא נראה טוב ועלול לפגוע בערך הדירה.

צילום הדירה:
מומלץ לצלם את כל הדירה – אפילו את הבפנוכו של המרפסת שירות, פשוט לצלם הכל, את הצילום מומלץ לעשות באור יום טבעי + להדליק את כל האורות בבית. שימו לב שכל התריסים פתוחים עד הסוף ובצורה אחידה. כדאי לצלם את התמונות לרוחב ('שוכב') זה נותן הרגשה של רחבות ומתאים ליותר פלטפורמות.

פרסום:
פרסמו בכל מקום אפשרי שרק יעלה בדעתכם – פרסמו בעיתונים מקומיים, פרסמו בקבוצות ווצאפ ופייסבוק, באתרי יד שנייה – בכל מקום כי אין לכם מושג מאיפה יבוא הקונה לדירה שלכם. שוב, רק אמת!!

הטלפון הראשון:
אל תפחדו לשאול שאלות לפני שאתם מתאמים פגישה בדירה, וודאו שהדירה בכלל עונה על חלק מהצרכים כדי שלא יגיעו לדירה ויגלו שהיא בכלל בקומה 3 בלי מעלית כשמדובר בזוג בני 85.

תיאום לסיור בדירה:
תקבעו לראות את הדירה לזמן שנח לשני הצדדים,אי אפשר לראות דירה בלחץ.על הקונה לסייר בדירה, להרגיש, להבין, פשוט לחוות. סדרו את הבית, אין צורך לעשות מוזיאון, בסה"כ מדובר בבית שחיים בו בני אדם, אבל אין סיבה שיהיה הר סיני של כביסה על הספה וסניף של פליימוביל על הרצפה.

הסיור בדירה:
כשהקונים נכנסים לבית צריך לקבל אותם בצורה יפה אפשר להיות אפילו נחמדים ולהציע משהן לשתות, אבל העיקר הוא לא 'ללחוץ' להם כל הזמן ולתת להם תחושה נעימה. אם אתם 'מנהלים' את הסיור, השתדלו להציג ולזוז. להציג להם איזור מסוים ולצאת ממנו כדי שיוכלו לדבר ביניהם. פשוט, לתת להם להרגיש חופשיים ולא מנוהלים.

טיפ שיציל לכם את הארנק:
אל תצפו שבסוף הסיור הקונים יתנו לכם לוח תשלומים ויחתמו איתכם, אבל תהיו חכמים – תתאמו מראש זמן לשיחה, למחרת או אחרי יומיים. אבל לתאם מראש, אם לא תתאמו מראש זה יפגע לכם ביכולת המיקוח, שהרי אם אתה חוזר לקונה כנראה שאתה לחוץ, ואם אתה לחוץ אז אתה מוכן לסגור בפחות.

אוריאל דנסקר – אליעזר נכסים

072-3909940

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אנרגיה חיובית

בשיחה עם מוכר נכס שאני עוקב אחריו כבר זמן ממושך הוא אמר לי את המשפט הבא: אני, נמאס לי. הראשון שיבוא ויתן הצעה אני מוכר לו! כבר שנה אני מפרסם אותה!

מגלים את הבית מחדש

בעידן שלנו אנו רוכשים המון, ויש לכולנו בלי סוף חפצים, והבתים אינם גדולים דיים לשפע המוצרים. מצד שני אנחנו אוהבים מראה מאד נקי ומסודר.

קבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?

זה כבר הבנק השלישי שהגעת אליו, ושוב קיבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?
זה בדיוק מה שקרה גם לישראל ומיכל, זוג נשוי טרי שרצו לקנות את הבית הראשון שלהם, ואחריי התרוצצויות בין בנקים, הם פנו אליי מיואשים.
הם כבר כמעט ויתרו על קניית הבית, כי היו בטוחים שהם לא יוכלו להשיג משכנתא בריביות שפויות.

Open chat