דירה טובה / דירה לא טובה

לא פעם אני נתקל במשפט הבא: "הדירה הזאת לא טובה, אני לא מעוניין לשמוע עליה".

כשאני נתקל במשפט הזה, אני מחלק את תשובתי לשתיים. יתכן שהדירה לא מתאימה לך, וזה לגיטימי. אבל זה לא הופך את הנכס ללא טוב או ללא מוצלח. ומדוע? משום שאין דבר כזה נכס טוב ולא טוב.

כמו בכל תחום ודבר בחיים, אין טוב ורע, אין שחור ולבן.

לפלוני, בחירת נכס מסויים תהיה הדבר הטוב ביותר שקרה לו. לעומתו, לאדם אחר זו יכולה להיות הבחירה הגרועה ביותר בחייו.

אנשים הם שונים בטבעם. לכל אחד פרמטרים אחרים שמדברים אליו. כמו בבחירת בני זוג, אזור מגורים, השקפת עולם וכדו׳, כך גם לגבי בחירת נכס לעתיד.

בעיני האחד, דירה שנמצאת בסוף העולם שמאלה ורחוקה מכל מה שמזכיר אזור מרכזי, זה האידיאל. בעיניי האחר זה לא מתקבל על הדעת.

בעיניי האחד סוכה גדולה זה הפרמטר הראשון בבחירת הנכס המתאים, בעיניי האחר זה לא מה שיוריד אותו מנכס מתאים.

כמו כן: גובה קומה, חלוקת הדירה, צדדי הדירה וכדו׳ יש הרבה פרמטרים שאותם אנשים יראו באור שונה ועל בסיס זה יבחרו את הנכס המתאים.

כשאתם באים לראות דירה, תתקלו בלא מעט פרמטרים שתצטרכו לשים אליהם לב:

אזור, קומה, גודל הדירה, הצדדים של הדירה, ולא פחות חשוב – התקציב שעומד לרשותכם. דירות שהן ׳פחות טובות׳ לכאורה, הן עדיין יכולות להיות טובות. כי גם מחיר טוב שמתאים ליכולת הכלכלית שלכם, זה פרמטר חשוב. לא פחות מהפרמטרים האחרים.

לא בכל תקופה בחיינו ביכולתנו לקנות את הנכס ׳האידיאלי׳ עבורנו. ומשום כך, גם דירה שהיא ׳פחות טובה׳ בגלל הצדדים או הפרמטרים האחרים שבה, יכולה להיות אטרקטיבית במיוחד בגלל המחיר הזול יותר.

כשאתם באים לקנות נכס, חשבו עם עצמכם, בדיוק כמו לפני כל בחירה אחרת שבחרתם בחייכם וכתבו על דף בשתי עמודות ברורות: על מה אנחנו מוכנים לוותר, ועל מה בשום פנים ואופן לא. הרי אין דירה מושלמת, כמו שאין אדם מושלם או מצב בחיים שהוא מושלם.

כך תוכלו לעשות לעצמכם סדר בראש ולדעת טוב יותר כיצד לבחור את הנכס המתאים עבורכם, בלי צורך לקטלג את הדירות בשחור ולבן וטוב או רע.

זכרו, נכס טוב זה נכס שעומד בקריטריונים שהצבנו לעצמנו בהתאמה לתקציב העומד לרשותנו. כל דבר אחר פשוט לא מעניין.

בהצלחה!
אריק ליפסקר
אליעזר – נכסים
072-3909941

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

זיכרון דברים

מה זה זיכרון דברים, והאם הוא מחייב כהסכם?
אתם עומדים לרכוש דירה – המוכרים רוצים לוודא שאתם רציניים וממליצים לכם על מנת שלא יראו את הדירה לרוכשים פוטנציאלים אחרים לחתום על זיכרון דברים.

מדוע אני צריך אותך כמתווך?

אם ננסה רגע לחשוב על השאלה, נבין מאד את הרציונל מנקודת המבט של הלקוח. מדובר בשירות שעולה לא מעט כסף, גם כך ההוצאות ברכישת דירה הן גדולות, לפחות בזה הוא יאמר לעצמו – חסכתי כמה אלפי שקלים.
האמת, על פניו ומבלי להתעמק, זה אכן שירות לא זול. זו הוצאה גדולה ולא תמיד מתחשק לשלם את זה אם אפשר לחסוך. אך בכל זאת נניח כאן כמה נקודות חשובות שמדגישות את הצורך בשירות שמציע המתווך

איזו דירה כדאי לקנות להשקעה?

אני נשאל לא פעם על ידי הלקוחות את אחת השאלות הכי נפוצות: איזו דירה כדאי לקנות להשקעה, האם את הדירות הקטנות או אולי הגדולות הן אלו שערכן ישתבח יותר עם השנים?התשובה לכך טמונה ברעיון הפשוט הבא: אילו דירות הן הנמכרות ביותר באזור. הדירות שנמכרות הכי הרבה ושהביקוש עליהן הוא הגבוה ביותר, הן הדירות שישתבחו ככל שיחלוף הזמן.

Open chat