כוח הקנייה של הצרכן החרדי

כוח הקנייה של הצרכן החרדי – 10.5 מיליארד שקל בשנה.

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.

הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

לפי נתוני פירמת BDO זיו-האפט, כוח הקנייה של המגזר החרדי, המהווה 11.3% מכלל האוכלוסייה במדינת ישראל, מוערך בכ-10.5 מיליארד שקלים בשנה.

עם כוח קנייה כזה, לא פלא שחברות מסחריות משקיעות בשנים האחרונות משאבים ומאמצים ניכרים באסטרטגיה לכיבוש הצרכן החרדי.

ואת הפער רואים בצורה מובהקת בבית שמש.

אנחנו רואים כבר כיום שמחירי השכירות בריכוזים החרדים גבוהים מעבר למקובל,בעוד שבריכוזים החילונים בבית שמש המחירים הרבה יותר נמוכים.

לדוגמה, במרכז המסחרי ברמת בית שמש א' מחירי השכירות נעים בין 180 ל-220 שקלים למ"ר לעומת זאת בקניון שערי בבית שמש, שנחשב למרכז הקניות הגדול של בית שמש החילונית, המחירים נעים בין 120 ל-150 שקלים למ"ר, כשבמרכזים הקטנים יותר בריכוזים החילונים המחירים נמוכים מ-100 שקל למ"ר.

צריך לזכור אומנם שהציבור החרדי הוא ציבור יותר עני מרוב האוכלוסיות במדינה מה שגורם לו להיות צרכן יותר נבון. משפחה חילונית ממוצעת כוללת הורים פלוס שתיים ואילו משפחה חרדית ממוצעת כוללת הורים פלוס 6 ילדים, מה שבהכרח גורם להם לצרוך הרבה יותר.

כשמסתכלים על עולם המסחר חייבים להסתכל על עולם הפרסום.

עד לפני שנתיים, לחברות הגדולות במשק הייתה התעלמות מוחלטת מהציבור החרדי, ולאחרונה זה השתנה כשרשתות כמו רנואר, המשביר לצרכן, לאודר ועוד התחילו להשקיע תקציבים גדולים בפרסום ממוקד לציבור החרדי כי הם הבינו את כוח הקנייה הגלום בצרכן החרדי.

במיוחד לאור השנים האחרונות שיותר ויותר חרדים נכנסים לשוק העבודה, וכך גם מבחינה סוציו-אקונומית המגזר החרדי עולה לאט לאט בסולם הדרגות.

לכן, כשבעל עסק רוצה להתרחב או בן אדם מחליט לפתוח עסק – אני תמיד ממליץ לו ללכת לריכוזים החרדיים ( ולאו דווקא בבית שמש! ) אבל בית שמש זו הדוגמה הכי טובה, כי כמו שאמרנו קודם, כוח הצריכה של הצרכן החרדי רק עולה ועולה מיום ליום.

אהרון פכטר,

סוכן מחלקה מסחרית,

משרד התיווך אליעזר נכסים

072-3909937

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אז בשביל מה צריך יועץ נדל"ן מקצועי?

עסקת נדל"ן אינה דבר של מה בכך. רבים מגלים זאת רק לאחר שביצעו לא מעט טעויות במהלך העסקה, עובדה שעולה בסופו של דבר לא מעט כסף, עצבים וזמן מיותר למבצעי העסקה.

ביטוח משכנתא

כל מה שהבנק לא רוצה שתדע על ביטוח המשכנתא שלך!
ועוד כמה ידיעות חשובות על הדרך

Open chat