אתם עומדים למכור את הבית שלכם?

מספר טיפים איך לא להיכנס לתסבוכות אפשריות בתהליך המכירה 

על מנת להימנע מסיבוכים ובעיות לאחר המכירה כדאי להמציא את האישורים הנדרשים מהעירייה או מהרשות המקומית לפני חתימת החוזה, ובכך לחסוך זמן יקר, כסף ועגמת נפש.

לפני העברת הנכס בטאבו תתבקשו להביא אישור מהעירייה המוכיח כי הנכס נבנה עפ"י היתר בניה, וכי שולמו כל התשלומים החלים על הנכס (היטל השבחה, היטל דרכים, אגרת תיעול, היטל ביוב, אגרות והיטלי פיתוח).

בדרך כלל המוכרים לא מודעים במדויק למצבו התכנוני של הבית שלהם, ומגלים את החריגות או הבניה הלא חוקית (כמו: מחסן, סגירת מרפסת, פרגולה, גדר, הגדלת חדרים וכו'), רק בשעה שהם מבקשים את האישור להעברה בטאבו לאחר חתימת החוזה.

ואז: יש להתחיל בהליכים בירוקראטיים כדי להתאים את ההיתר לבניה בפועל – הליכים שנמשכים חודשים ארוכים, עד שמצליחים להשיג את האישור המיוחל ובינתיים תהליך המכירה מתעכב.

במקרים רבים כדי להתאים את הבניה להיתר, אין ברירה אלא להרוס את חריגות הבניה, במצב כזה נוצר פער בין הנכס שהקונה ראה לבין הנכס שיימסר לו בפועל, דבר שעלול לגרום קשיים בתהליך המכירה, עד להפרת חוזה או הורדת מחיר. *אי המצאת המסמכים עלולה לגרום לכך שלא יתאפשר להעביר את הנכס בטאבו בזמן מצב שיכול לגרור סנקציות כספיות ע"י הקונים ואף טענות להפרת חוזה.

המוכר עלול לגלות במקרים רבים כי חלים עליו היטלים שונים שלא היה מודע להם, היטלים המגיעים לעיתים לסכומים משמעותיים שיכולים להשפיע על כדאיות העסקה.

מסקנה :כדאי לפני מכירת נכס לעשות את הבדיקות מול העירייה על הרחבות שונות כגון פרגולה ,מחסן וכדומה ולאשר אותם ובמקביל לבדוק לגבי הנכס שמיועד למכירה על אופציות

בניה עתידיות אפשריות לא על סמך מידע משכנים אלא על סמך מידע מוצק מועדת תכנון ובניה. 

בהצלחה נתי אוסטרי רמת בית שמש 058-4412142

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אז בשביל מה צריך יועץ נדל"ן מקצועי?

עסקת נדל"ן אינה דבר של מה בכך. רבים מגלים זאת רק לאחר שביצעו לא מעט טעויות במהלך העסקה, עובדה שעולה בסופו של דבר לא מעט כסף, עצבים וזמן מיותר למבצעי העסקה.

כוח הקנייה של הצרכן החרדי

העיר בית שמש כבר כיום רובה חרדית, ותנופת הבנייה בשנים האחרונות מביאה עוד ועוד חרדים לעיר. לדוגמה ברמה ד' שתחילת איכלוסה בימים אלו תכיל כ-10 אלף יחידות דיור חדשות כשכולם מיועדות לציבור החרדי וכבר 50% מהן נמכרו.
הנתונים מראים על כך שעד שנת 2040 העיר בית שמש תהיה העיר החרדית הגדולה בארץ.

Open chat