איזו דירה כדאי לקנות להשקעה?

כסוכן נדלן ברמה ד׳ אני נשאל לא פעם על ידי הלקוחות את אחת השאלות הכי נפוצות: איזו דירה כדאי לקנות להשקעה, האם את הדירות הקטנות או אולי הגדולות הן אלו שערכן ישתבח יותר עם השנים?

התשובה לכך טמונה ברעיון הפשוט הבא: אילו דירות הן הנמכרות ביותר באזור. הדירות שנמכרות הכי הרבה ושהביקוש עליהן הוא הגבוה ביותר, הן הדירות שישתבחו ככל שיחלוף הזמן.

כמובן שלנתון הזה יש משתנים נוספים שצריכים לשים אליהם לב: כגון: מיקום הנכס, האם הוא עם כיוני אויר טובים, קומה נוחה, סוכה ועוד כהנה וכהנה.

כשמדברים על דירות להשקעה, ובמקרה שלנו באיזה גודל דירה שווה להשקיע, מענין לראות את ההבדל בין המגזר הדתי למגזר שאינו דתי.

במגזר הדתי – חרדי, הדירות הכי מבוקשות הן הדירות שלושה והחמישה חדרים. במגזר הלא דתי הדירות המבוקשות ביותר הן דווקא הדירות בנות הארבעה חדרים. מדוע אתם שואלים? הסיבה לכך פשוטה. במגזר הדתי הזוג הצעיר מתחיל את חייו בדירה קטנה יחסית אך מהר מאד המשפחה מתרחבת והדירה איננה מספיקה. לכן הקפיצה תהיה בדרך כלל לדירה של חמישה חדרים. שימו לב שבדרך כלל לא תמצאו בשוק של רמה ד היצע גדול של דירות ארבעה חדרים. לרוב תראו יותר שלושה עם אופציה או חמישה. גם ארבעה עם אופציה ניתן לראות.

במגזר הלא דתי אנשים בגיל מבוגר יותר מעדיפים להיכנס לכתחילה לדירה של ארבעה חדרים כך שהיא תספיק להם גם לכמה שנים קדימה. לכן ארבעה חדרים היא דירה אידיאלית עבורם. באזורים אלו תתקשו למצוא דירות שלושה חדרים כיום.

לנתון הזה תצרפו את המצב הכלכלי שלכם ותדעו איזו מבין השלושה או החמישה ביכולתכם לקנות.

דירה נוספת שיכולה להשתלם מאד היא דירת שלושה חדרים עם אופציה לחדר רביעי. וזאת משום שאתה רוכש דירת ארבעה חדרים פוטנציאלית במחיר של שלושה חדרים פלוס.

בהגיעכם לקנות נכס להשקעה תחשבו על הנתונים האלו וכך תוכלו לדעת באיזו דירה לבחור ומה הדבר הנכון עבור הכסף וההשקעה שלכם.

בהצלחה!
אריק ליפסקר
אליעזר – נכסים
072-3909941

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

פריים פלוס-מינוס

לפני כמה שבועות יצאה הוראה חדשה מבנק ישראל, שמסירה את ההגבלה על ריבית הפריים. מהר מאוד התפשטה השמועה שהנה נפתח עידן חדש, ומחירי הריביות משתנים לטובה. האם זו המציאות בשטח? האם כדאי לכל מי שלוקח הלוואה לקחת שני שליש פריים? כדי להבין את זה יותר נפשט את מושג הפריים.

זהירות סכנה – ייעוד הנכס?

לכל נכס במדינת ישראל יש ייעוד. כגון, דירת מגורים, מחסן, חניה, מקלט, מסחר ועוד. את הייעוד ניתן לבדוק בנסח רישום וכן בתשריט בית משותף. כאשר אדם מסב נכס כגון מחסן למגורים הוא מבצע עבירה של שינוי ייעוד מקרקעין. במקרה כזה לא ניתן לקבל משכנתא על הנכס הנרכש וגם מס הרכישה שונה מדירת מגורים.

עיר העתיד

המרחק בין כביש 38 שמוביל לשכונות העיר בית שמש לבין הכניסה לעיר ירושלים הינו רבע שעה בלבד. כל מי שעובר בכביש 38 לא יכול להתעלם מתנופת הפיתוח והבנייה של השכונות החדשות בעיר בית שמש. כמות התושבים הגדולה טומנת בחובה הזדמנויות חדשות למשקיע העסקי, ולמי שרוצה לגור בשכונה חרדית מבוססת עם אוכלוסייה ברמה גבוהה, דירות גדולות ומפוארות, פארקים, ושטחי מסחר, והכל במרחק קצר מאוד מהבירה ירושלים ומהעיר בני ברק.

Open chat