עיר העתיד

עיר העתיד – הזדמנות שלא תחזור להשקעה

אין ספק שאנו רואים נהירה המונית של תושבים המגיעים מאזורי הגרעין הקשה של הציבור החרדי כדוגמת בני ברק וירושלים לעיר בית שמש, דבר אשר מוביל לעלייה דרסטית במחירים.

העיר בית שמש נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מירושלים, ובמרחק של 45 דקות נסיעה לעיר
בני ברק.

המרחק בין כביש 38 שמוביל לשכונות העיר בית שמש לבין הכניסה לעיר ירושלים הינו רבע שעה בלבד. כל מי שעובר בכביש 38 לא יכול להתעלם מתנופת הפיתוח והבנייה של השכונות החדשות בעיר בית שמש. כמות התושבים הגדולה טומנת בחובה הזדמנויות חדשות למשקיע העסקי, ולמי שרוצה לגור בשכונה חרדית מבוססת עם אוכלוסייה ברמה גבוהה, דירות גדולות ומפוארות, פארקים, ושטחי מסחר, והכל במרחק קצר מאוד מהבירה ירושלים ומהעיר בני ברק.

בכדי להבין את אפקט הצמיחה של בית שמש, כדאי לשים לב לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שעל פיהם בעיר התגוררו בשנת 2005 כ- 66,000 תושבים ובשנת 2020 העיר כמעט הכפילה את עצמה והתגוררו בעיר כ- 125 אלף תושבים. במסגרת התב"ע שאושרה לעיר הצפי הוא שבתוך כעשור מספר התושבים בעיר ישליש את עצמו והוא יעמוד על כ- 360,000 תושבים.

נתוני הבנייה לחודשים יולי 2019 עד יוני 2020 מראים על עלייה של 760% לעומת השנה הקודמת, עלייה של 1,900 התחלות בנייה חדשות.

העיר בית שמש הולכת ומתפתחת גם במוסדות החינוך, וגם באזורי המסחר שלה שנבנים בעת הזאת, כיום בעיר בית שמש יש כ- 118 בתי ספר חרדים וכ- 391 גני ילדים חרדים. (מתוך אתר משרד החינוך*)

רשתות קמעונאיות מובילות בישראל כבר עלו על הפוטנציאל של סביבת בית שמש: ואיקאה כבר פתחה במרחק של כחמש דקות נסיעה מהעיר בית שמש את סניף הדגל של אזור מטה יהודה וירושלים.

בנוסף מוקמים בעיר אזורי מסחר ותעסוקה רבים שכוללים בתוכם מאות מקומות עבודה לתושבי העיר, כגון מתחם התעסוקה כפיר, רובע העסקים החדש באזור המע"ר, ועוד מתחמים רבים ההולכים ונבנים בימים אלו.

צריך להבין, שעל אף כל האמור לעיל מחירי הדירות בשכונות רמת בית שמש עדיין זולים משמעותית מערים אחרות כדוגמת ירושלים, בני ברק, ביתר, פתח תקווה ואלעד, נתון שבוודאי צפוי להשתנות בזמן הקרוב. מחירי הדירות בעיר מטפסים מחודש לחודש ולצורך הדוגמא דירת 3 חדרים עם אופציה ונוף שעלתה לפני כחודש ימים 1,340,000 ₪ עלתה ל- 1,500,000 ₪.

כסוכן נדל"ן בעיר, נותר לי רק להמליץ לכם לקנות דירות בתקופה זאת, ובכך לנצל את ההזדמנות כשהמחירים עדיין טובים ולא יקרים מידיי, מה שעתיד כמובן להשתנות ככל שהזמן חולף.

אני אשמח ללוות אתכם במהלך הרכישה בכל מה שתצטרכו, על מנת שתמצאו את הדירה הטובה ביותר במחיר הטוב ביותר.

אלחנן בניאל
אליעזר – נכסים
072-3937383

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

פריים פלוס-מינוס

לפני כמה שבועות יצאה הוראה חדשה מבנק ישראל, שמסירה את ההגבלה על ריבית הפריים. מהר מאוד התפשטה השמועה שהנה נפתח עידן חדש, ומחירי הריביות משתנים לטובה. האם זו המציאות בשטח? האם כדאי לכל מי שלוקח הלוואה לקחת שני שליש פריים? כדי להבין את זה יותר נפשט את מושג הפריים.

זהירות סכנה – ייעוד הנכס?

לכל נכס במדינת ישראל יש ייעוד. כגון, דירת מגורים, מחסן, חניה, מקלט, מסחר ועוד. את הייעוד ניתן לבדוק בנסח רישום וכן בתשריט בית משותף. כאשר אדם מסב נכס כגון מחסן למגורים הוא מבצע עבירה של שינוי ייעוד מקרקעין. במקרה כזה לא ניתן לקבל משכנתא על הנכס הנרכש וגם מס הרכישה שונה מדירת מגורים.

חלום מול מציאות

כשהגיע אליי, הרגשתי ולו לכמה דקות, איך ממתווך הפכתי לפסיכולוג. ישבנו דקות ארוכות לנתח את הצרכים שלו. מה הוא מחפש באמת, על מה הוא מוכן להתפשר, ועל מה בשום פנים ואופן לא.

Open chat