פריים פלוס-מינוס

לפני כמה שבועות יצאה הוראה חדשה מבנק ישראל, שמסירה את ההגבלה על ריבית הפריים. מהר מאוד התפשטה השמועה שהנה נפתח עידן חדש, ומחירי הריביות משתנים לטובה. האם זו המציאות בשטח? האם כדאי לכל מי שלוקח הלוואה לקחת שני שליש פריים? כדי להבין את זה יותר נפשט את מושג הפריים.

פריים הוא מסלול ריבית מתוך מגוון מסלולי ריבית המוצעים ללווה בזמן לקיחת הלוואה, הפריים מובנה מ- "ריבית בנק ישראל" + %1.5 (ריבית בנק ישראל היא ריבית המתפרסמת ע"י בנק ישראל) הבנק יכול לתת פריים + כלומר הריבית תהיה גבוהה מהפריים ויכול להציע פריים – כלומר הריבית תהיה נמוכה מהפריים.

היתרונות של הפריים הם:
1. הוא נחשב למסלול בעל הריבית הנמוכה ביותר מבין המסלולים שאינם צמודים למדד.
2. אין במסלול זה קנסות פירעון מוקדם.
החסרונות של הפריים זה שהוא כפוף לריבית בנק ישראל וכל עליה בריבית של בנק ישראל עלולה להשפיע מיידית על יוקר ההלוואה, וכמובן גם על  ההחזר החודשי.

עד היום הבנקים הציעו ללקוחות פריים מינוס, ומיום התקנה החדשה הבנקים התחילו להעלות לפריים + ברגע שלקחו יותר משליש מסכום ההלוואה בריבית הפריים.
לאור האמור על יתרונות וחסרונות הריבית וכך גם הנוהל בבנקים לגבי הפריים, נשאלת השאלה האם כדאי לקחת שני שליש פריים?  

התשובה תלויה מאוד בסוג הלווה, סוג ההלוואה ותקופת ההלוואה.
בכתבה הבאה נרחיב ונצלול לסוג הלוואות, מתי כדאי, ומתי לא כדאי לקחת שני שליש פריים, וגם, כשכדאי לקחת שני שליש פריים – איך כדאי לקחת את זה.

בברכה
יצחק בלוי
יועץ משכנתאות
072-3934985

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

זהירות סכנה – ייעוד הנכס?

לכל נכס במדינת ישראל יש ייעוד. כגון, דירת מגורים, מחסן, חניה, מקלט, מסחר ועוד. את הייעוד ניתן לבדוק בנסח רישום וכן בתשריט בית משותף. כאשר אדם מסב נכס כגון מחסן למגורים הוא מבצע עבירה של שינוי ייעוד מקרקעין. במקרה כזה לא ניתן לקבל משכנתא על הנכס הנרכש וגם מס הרכישה שונה מדירת מגורים.

עיר העתיד

המרחק בין כביש 38 שמוביל לשכונות העיר בית שמש לבין הכניסה לעיר ירושלים הינו רבע שעה בלבד. כל מי שעובר בכביש 38 לא יכול להתעלם מתנופת הפיתוח והבנייה של השכונות החדשות בעיר בית שמש. כמות התושבים הגדולה טומנת בחובה הזדמנויות חדשות למשקיע העסקי, ולמי שרוצה לגור בשכונה חרדית מבוססת עם אוכלוסייה ברמה גבוהה, דירות גדולות ומפוארות, פארקים, ושטחי מסחר, והכל במרחק קצר מאוד מהבירה ירושלים ומהעיר בני ברק.

חלום מול מציאות

כשהגיע אליי, הרגשתי ולו לכמה דקות, איך ממתווך הפכתי לפסיכולוג. ישבנו דקות ארוכות לנתח את הצרכים שלו. מה הוא מחפש באמת, על מה הוא מוכן להתפשר, ועל מה בשום פנים ואופן לא.

Open chat