חלום מול מציאות

החלום לקבל את המושלם אל מול מציאות מורכבת יותר:

השבוע ישבתי עם לקוח (יוסי שם בדוי). יוסי הגיע אליי אחרי חודשים ארוכים שבהם הוא שוטט ברחובותיה ההולכים ונבנים של רמה ד׳. רץ בין הקבלנים השונים ובין ההצעות השונות, אך לא הצליח למצוא את שחיפש.

כשהגיע אליי, הרגשתי ולו לכמה דקות, איך ממתווך הפכתי לפסיכולוג. ישבנו דקות ארוכות לנתח את הצרכים שלו. מה הוא מחפש באמת, על מה הוא מוכן להתפשר, ועל מה בשום פנים ואופן לא.

לרגע אחד היה נדמה לי שאין סיכוי. ליוסי לא אצליח למצוא דירה. הוא לא בשל לזה, הוא לא מבין מה הוא מחפש, הוא מחפש נתונים לא ריאלים בהתחשב בציפיות הגדולות לעומת האפשרויות העומדות לרשותו.

רגע לפני שרציתי לגמור את הפגישה ולשלוח אותו לביתו להתבשל עוד קצת, נפל לי רעיון. דירה שאולי כבר ראה ושמע עליה, אבל יש סיכוי שאם אצליח להסביר לו מדוע אני חושב שזה יכול להתאים לו, אולי אצליח לשכנע אותו שיסכים לפחות לשקול את האופציה בכובד ראש.

לשמחתי, יוסי נענה לבקשתי. הוא אכן זכר את הדירה הזו. הוא ראה אותה פעם, אך לא חשב ללכת עליה. לפתע הוא גילה נתונים חדשים שלא ידע קודם, הוא שמח לשמוע שהחסרונות של הדירה בעצם לא ממש חסרונות. והיתרונות, הם לחלוטין גוברים על החסרונות. יוסי הבטיח לחזור הביתה ולשקול את ההצעה שוב עם אשתו כדי לקבל החלטה סופית.

הסיפור הזה הוא אחד מיני רבים שקורים לי ולקולגות שלי מידי יום. לקוחות שמתחילים לחפש דירה באים עם ציפיות בשמים. כאלו שאתה יודע אחרי כמה דקות של שיחה, שאין סיכוי למצוא משהו לפי מה שהם מתארים. רק השבוע ישבה אצלי במשרד לקוחה שביקשה שהמרפסת תהיה מקורה כדי שהשמש לא תציק לה אך שגם תהיה בה סוכה. אמרתי לה שזה כמו לרצות לגור בירושלים ולהיות קרוב לים.

אני משווה תמיד בין העבודה שלי כמתווך, לשדכן. צעירים וצעירות רבים ניגשים לעולם השידוכים כשבמוחם הם אינם יודעים מה הם מחפשים. מבחינתם הם צריכים את הדבר המושלם. אך ככל שחולף הזמן, אט אט המחשבות הללו מתחלפות בהרגשת ייאוש ותסכול. הם מבינים לפתע שאין מושלם. וכן, צריך לדעת להתפשר.

כך גם לגבי דירה. אין דבר כזה דירה מושלמת. ככל שנקדים להבין ולזכור זאת, החיפוש אחר דירה טובה ונכונה יהיה קל, מהר ופשוט יותר עבורנו. אם לא נזכור זאת, נגיע לייאוש ונפספס נכסים טובים, עד שנצטרך להתפשר על דירה לא מוצלחת ולא טובה עבורנו וכך יצא שכרנו בהפסדנו.

אריק ליפסקר

אליעזר – נכסים

072-3909941

רוצים לקבל מאיתנו את ניוזלטר הנדל"ן היחיד בבית שמש כל חודש? ​

השאירו פרטים ותקבלו מאתנו ניוזלטר ישירות למייל שלכם

שתף את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

אנרגיה חיובית

בשיחה עם מוכר נכס שאני עוקב אחריו כבר זמן ממושך הוא אמר לי את המשפט הבא: אני, נמאס לי. הראשון שיבוא ויתן הצעה אני מוכר לו! כבר שנה אני מפרסם אותה!

מגלים את הבית מחדש

בעידן שלנו אנו רוכשים המון, ויש לכולנו בלי סוף חפצים, והבתים אינם גדולים דיים לשפע המוצרים. מצד שני אנחנו אוהבים מראה מאד נקי ומסודר.

קבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?

זה כבר הבנק השלישי שהגעת אליו, ושוב קיבלת הצעה שאתה לא יכול לעמוד בה?
זה בדיוק מה שקרה גם לישראל ומיכל, זוג נשוי טרי שרצו לקנות את הבית הראשון שלהם, ואחריי התרוצצויות בין בנקים, הם פנו אליי מיואשים.
הם כבר כמעט ויתרו על קניית הבית, כי היו בטוחים שהם לא יוכלו להשיג משכנתא בריביות שפויות.

Open chat